Badania biochemiczne do testu FMF (PAPP-A, F-BHCG)

  Charakterystyka badania

  Oznaczenie osoczowego białka ciążowego A w surowicy (PAPP-A) oraz wolnej podjednostki BHCG (F-BHCG) wykorzystuje się do oceny ryzyka wad chromosomowych płodu w przesiewowych badaniach prenatalnych. Badania te wykonywane są w pierwszym trymestrze ciąży. 

  Na czym polega test FMF?

  Jest to badanie biochemiczne, oparte na pobraniu krwi od pacjentki i oznaczeniu stężenia wolnej podjednostki gonadotropiny kosmówkowej i stężenia białka PAPP-A na aparacie posiadającym certyfikat FMF. Są to badania potrzebne lekarzowi do oceny przy użyciu odpowiedniego oprogramowania komputerowego zgodnie z wytycznymi FMF ryzyka wystąpienia u płodu aneuploidii. Wyniki badań prenatalnych nigdy nie powinny być analizowane samodzielnie. Należy je w każdym przypadku skonsultować z lekarzem.

  Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz FMF (Fetal Medicine Foundation), test FMF zalecany jest u wszystkich kobiet w ciąży, niezależnie od wieku. Badanie to powinno zostać wykonane między 11. a 13. (+6 dni) tygodniem ciąży.

  Kup badanie w
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  Pobierz
  kartę badania*
  X
  *Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok