Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) anty Borrelia burgdorferi IgG met. immunoblot

 • Charakterystyka badania

  Badanie KKI wykonuje się w celu uzupełnienia diagnostyki boreliozy. Pomimo szerokiego spektrum badań laboratoryjnych diagnostyka tej choroby ciągle jest trudna i możemy spotkać się z wynikami zarówno fałszywie dodatnimi, jak i fałszywie ujemnymi.

  Badanie krążących kompleksów immunologicznych (KKI) zawierających przeciwciała przeciwko Borrelia burgdorferi to badanie uzupełniające w przypadku trudności diagnostycznych. Jest zalecane pacjentom wykazującym objawy zakażenia krętkiem borelii, u których nie wykryto przeciwciał standardowymi technikami serologicznymi.

  Polskie badania wskazują, że krążące kompleksy immunologiczne w boreliozie wykrywane są nawet w 80% surowic pacjentów z negatywnymi wynikami testów ELISA i Western-Blot. Fałszywie ujemne wyniki oznaczania przeciwciał mogą być spowodowane tym, że krążące przeciwciała zostały związane przez antygeny (prawdopodobnie bakteryjne) i utworzyły krążące kompleksy immunologiczne. 

   

  Jeśli chcielibyście się Państwo dowiedzieć więcej na temat diagnostyki boreliozy i dlaczego jest ona taka trudna zapraszamy do wysłuchania webinarium, które prowadził prof. T. Wielkoszyński

   

  Przygotowanie do badania 

  Badanie wykonuje się z surowicy. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

 • Pobierz
  kartę badania*
  X
  To badanie możesz kupić w naszym
  sklepie internetowym
  Sprawdź
  cenę badania
  * Karty badań nie dotyczą pakietów, wyłącznie pojedynczych badań (składowych pakietów). W przypadku braku karty do pobrania, prosimy o kontakt z lokalnym działem obsługi klienta : https://www.alablaboratoria.pl/form/pok