Serce pod
kontrolą

-20% z kodem: KWIE20
PAKIET SERCE POD KONTROLĄ (zawiera 3 badania)
Pakiet serce pod kontrolą przeznaczony jest dla osób, które wykonują rutynową diagnostykę chorób sercowo-naczyniowych i mają wskazania do poszerzenia diagnostyki o rzadziej wykonywane badania, czyli homocysteinę, białko CRP o wysokiej czułości oraz indeks kwasów omega-3. W skład Pakietu serce pod kontrolą wchodzą badania wykonywane rzadziej w diagnostyce chorób układu krążenia.  Pierwszym jest homocysteina, której podwyższony poziom wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych (choroba niedokrwienna serca, zawał serca, udar mózgu). ​​​​Jedną z głównych przyczyn hiperhomocysteinemii – zwiększonego poziomu homocysteiny w osoczu - jest niedobór kwasu foliowego i witamin B6 i B12. Dieta bogata w kwas foliowy obniża stężenie homocysteiny we krwi, chociaż do tej pory nie wykazano korzystnego wpływu suplementacji kwasu foliowego i witaminy B na redukcję zdarzeń sercowo-naczyniowych u pacjentów z dominującą chorobą naczyń lub cukrzycą, mimo obniżenia stężenia homocysteiny. U niektórych pacjentów niedobór kwasu foliowego i zwiększony poziom homocysteiny związany jest z zaburzeniami procesu metylacji, spowodowanymi mutacją w genie MTHFR. Wiadomo również, że zwiększone stężenie homocysteiny w surowicy stwierdza się u osób palących tytoń, u chorych z nadciśnieniem tętniczym i hiperlipidemią. Drugie badanie w pakiecie to białko CRP o wysokiej czułości - hs CRP. Badania wskazują, iż wraz ze wzrostem stężenia hsCRP rośnie ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Wg American Heart Association stężenie hsCRP powyżej 3 mg/l wskazuje na wysokie ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych, poziom 1-3 mg/l to ryzyko średnie. Ostatnie badanie w pakiecie to Index Omega-3. Kwasy OMEGA-3 to rodzina wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, z których najważniejsze są ALA (kwas alfalinolenowy), EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy). Nasz organizm może przyswoić każdy z tych kwasów, jednak w pełni aktywne są tylko EPA i DHA. W ALAB laboratoria badamy poziom tych dwóch ostatnich kwasów, oraz tzw. wskaźnik OMEGA-3, wskazujący w jakim stopniu chroniony jest nasz układ krążenia. Wskaźnik EPA/DHA < 4 wskazuje na niskie działania ochronne, 4-8 - średnie działanie ochronne, > 8 - dobre działanie ochronne. Pakiet dostępny jest tylko w punktach przy laboratoriach. Można je znaleźć w naszej wyszukiwarce Punktów Pobrań.
-20% z kodem: KWIE20
PAKIET SERCE POD KONTROLĄ KOMPLEKSOWY (zawiera 9 badań)
Pakiet serce pod kontrolą kompleksowy jest dla pacjentów, którzy chcieliby połączyć rzadziej wykonywane badania w kierunku chorób sercowo-naczyniowych (homocysteina, białko CRP wysokiej czułości oraz index Omega-3) z badaniami rutynowymi. W skład Pakietu serce pod kontrolą kompleksowego wchodzą badania wykonywane rzadziej w diagnostyce chorób układu krążenia oraz te, które wykonywane są rutynowo. Pierwszym jest homocysteina, której podwyższony poziom wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych (choroba niedokrwienna serca, zawał serca, udar mózgu). ​​​​​ Drugie badanie w pakiecie to białko CRP o wysokiej czułości - hsCRP. Badania wskazują, iż wraz ze wzrostem stężenia hsCRP rośnie ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Trzecie badanie w pakiecie to Index Omega-3 - wskaźnik kwasów EPA/DHA, wskazujący w jakim stopniu chroniony jest nasz układ krążenia. Wskaźnik < 4 wskazuje na niskie działania ochronne, 4-8 - średnie działanie ochronne, > 8 - dobre działanie ochronne. Pozostałe badania w pakieci to całkowity lipidogram, poziom glukozy oraz kwasu moczowego w surowicy. UWAGA Pakiet dostępny jest tylko w punktach przy laboratoriach. Można je znaleźć w naszej wyszukiwarce Punktów Pobrań.
-20% z kodem: KWIE20
PAKIET METABOLICZNY KOMPLEKSOWY (zawiera 18 badań)
Pakiet metaboliczny kompleksowy przeznaczony jest dla osób w wkraczających w wiek średni (55+), które w sposób kompleksowy (kilkanaście badań z jednego pobrania) chciałaby sprawdzić parametry laboratoryjnie swojego organizmu. Każda osoba wkraczające w wiek średni (55+) może odczuwać dolegliwości powodowane zaburzeniami funkcji metabolicznych organizmu. Dlatego stworzyliśmy kompleksowy pakiet metaboliczny, który w jednym pobraniu umożliwia zbadanie 18 parametrów, obrazujących stan organizmu. W pakiecie można zbadać: poziom glukozy (będącej podstawowym testem w diagnostyce cukrzycy) lipidogram (niezbędny w określaniu ryzyka chorób sercowo-naczyniowych) kwas moczowy w surowicy (pomocny w diagnostyce dny moczanowej, oraz będący czynnikiem ryzyka nadciśnienia tętniczego) mocznik i kreatyninę (wykorzystywane do obrazowania funkcji nerek) białko całkowite oraz poziom albumin (będące wskaźnikiem stanu odżywienia) bilirubiny oraz ALT (markery funkcji wątroby) elektrolity (sód, potas) wapń (marker stanu kośćca) żelazo (jego niedobór to najczęstsza przyczyna niedokrwistości) W skład pakietu wchodzą następujące badania: GLU Glukoza (L43) CHOL Cholesterol całkowity (I99) TG Triglicerydy (O49) URIC Kwas moczowy w surowicy (M45) KREA Kreatynina w surowicy (M37) UREA Mocznik (N13) TP Białko całkowite (I77) ALB Albumina w surowicy (I09) BIL-T Bilirubina całkowita (I89) NA Sód w surowicy (O35) K Potas w surowicy (N45) MG Magnez w surowicy (M87) CA Wapń całkowity w surowicy (O77) FE Żelazo w surowicy (O95) ALT Aminotransferaza alaninowa (ALT) (I17) AST Aminotransferaza asparaginianowa (AST) (I19) LDH Dehydrogenaza mleczanowa (LDH) (K33) TSH Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) Przygotowanie do badań Pod tym linkiem znajdziesz informację o przygotowaniu się do badania: Jak przygotować się do pobrania krwi?