facebook
logo Grupy ALAB
Znajdź badanie
Wyniki online
Sklep online
Punkty badań
Strefa pacjenta
Kontakt

ZAPRASZAMY NA IV KONFERENCJĘ NAUKOWO - SZKOLENIOWĄ Z PROFESOREM FASANO10 czerwca 2017 roku w SOUND GARDEN HOTEL w Warszawie (ul. Żwirki i Wigury 18) odbędzie się konferencja PRZEPUSZCZALNE JELITA – PROBLEM INTERDYSCYPLINARNY.

Mówić będziemy o jednym z najbardziej dyskutowanych w ostatnim czasie problemów, ale pokażemy go z punktu widzenia różnych specjalistów. Naszymi wykładowcami będą gastroenterolog, alergolog, endokrynolog, psychiatra, dietetyk oraz immunolog.

Gościem specjalnym i wykładowcą będzie dr Alessio Fasano gastroenterolog, pediatra, naukowiec, profesor Harvard Medical School, założyciel i dyrektor Ośrodka Badań nad Celiakią przy Massachusetts General Hospital.
Dzięki firmie ALAB laboratoria profesor Fasano będzie po raz pierwszy w Polsce, dlatego serdecznie zapraszamy na konferencję. Na pewno w tym roku będzie to jedyna okazja, żeby spotkać pana profesora w naszym kraju.

A wizytówką naszej konferencji niech będzie to, co profesor Fasano pisze o swoich pracach naukowych w kontekście wpływu zaburzeń mikrobiomu na organizm:
„…Nasze ostatnie badania kładą nacisk na to, jak mikrobiom jelita jest powiązany z rozwojem zaburzeń autoimmunologicznych.
Inne bieżące projekty badawcze obejmują powiązania między zaburzeniami i stanami takimi jak schizofrenia i zaburzenia ze spektrum autyzmu w pewnych podgrupach pacjentów i czy są one związane z glutenem.”

http://jelita.alabkonferencje.pl/strona-glowna