do -30% na WSZYSTKIE PAKIETY BADAŃ z kodem: JESIEN2023 Sprawdź
Strona główna > Alab laboratoria partnerem konferencji helping hand

ALAB laboratoria partnerem konferencji Helping Hand

„Współczesna kobieta: liderka, partnerka, matka”

#Wspieramkobiety – to przewodni motyw konferencji zorganizowanej przez platformę HH - Mental Health Platform. W dniu 24 sierpnia br. on–line i stacjonarnie w Warszawie spotkało się 20 znamienitych ekspertek i ekspertów, aby poruszyć ważne tematy, które definiują znaczenie zmian w obszarze ról społecznych, potrzeb zawodowych i prywatnych. Podczas 4 paneli tematycznych dyskutowano o zwiększaniu równości, o mocnych stronach kobiet, o seksualności, samoocenie, zdrowiu i rozwoju kobiet. Nie zabrakło Nas w tej ważnej publicznej debacie.

Agata Strukow - dyrektor marketingu medycznego w ALAB laboratoria wzięła udział w panelu Matka, którego celem była dyskusja o łączeniu ról, o hormonach, o opiece nad dziećmi i osobami starszymi. Nasza ekspertka podjęła temat antropologicznej teorii babki, która powstała po to, by wyjaśnić sens istnienia menopauzy. Okazuje się bowiem, że hormony mają wpływ na długość naszego życia, na nasze funkcje, czy podejmowane przez kobiety działania. Wspólna debata odczarowała jednak potoczne podejście do menopauzy i pokazała jakie znaczenie ma świadomość zmian hormonalnych, które nie są już tematem tabu i nie powinny być elementem deprecjonowania kobiet.

„Badania profilaktyczne to jeden z elementów zadbania o siebie, najprostsze badania to takie które określają poziom glukozy, funkcje wątroby, nerek, to lipidogram i one są dostępne dla każdego w przychodniach. Natomiast badania hormonalne wymagają skierowania i nie należy ich wykonywać na własną rękę - to skomplikowana gra”- podkreśliła podczas debaty Agata Strukow.

„Głos i znacząca pozycja kobiet we współczesnym świecie są zauważalne, ale wciąż wymagają wsparcia. Wczorajsze wydarzenia pokazało, że potrafimy mówić jednym głosem, a idea siostrzeństwa to ważny kierunek we wzmacnianiu siły kobiet. Cieszy mnie fakt, że byliśmy częścią tego spotkania, a bliskie nam tematy, jak profilaktyka, zdrowie, świadomość wpływu gospodarki hormonalnej na nasze samopoczucie zostały zaprezentowane jako nieodłączny element zadbania o siebie” – zauważa Milena Moryson-Kowalska rzeczniczka prasowa ALAB laboratoria.

Organizator konferencji Helping Hand w sierpniu tego roku nawiązała współpracę z ALAB laboratoria, której eksperci będą dzielić się wiedzą z jej użytkownikami. HH to platforma online, zapewniająca holistyczne wsparcie psychologiczne, koncentrujące się zarówno na psychoedukacji, jak i na profilaktyce zdrowia. Na platformie znajdują się treści poświęcone m.in. wsparciu rodziców, radzeniu sobie z emocjami i stresem, budowaniu relacji, wypaleniu zawodowemu, depresji i stanom lękowym, zaburzeniom nastroju oraz zaburzeniom odżywiania, a także uzależnieniom. Dodatkowo jest też sekcja Mindfulness – z różnego rodzaju narzędziami do medytacji i relaksacji oraz strefa MedExpert z treściami dotyczącymi diagnostyki i profilaktyki zdrowia fizycznego.

Będzie nam miło, jeśli podzielisz się z nami swoją opinią, wypełniając ankietę