Strona główna > Postaw na zdrowe jelita - akcja profilaktyczna
POSTAW NA ZDROWE JELITA - AKCJA PROFILAKTYCZNA

POSTAW NA ZDROWE JELITA - AKCJA PROFILAKTYCZNA

 

Zapraszamy do skorzystania ze zniżek do -20%* w ramach akcji profilaktycznej „POSTAW NA ZDROWE JELITA” dostępnej w naszym sklepie internetowym oraz w Punktach Pobrań. Aby skorzystać ze zniżki w sklepie internetowym
w pole Kod Rabatowy należy wpisać hasło ZDROWE JELITA.
Zniżka obowiązuje do 31.03.2022 roku.

 

Podstawą dbałości o zdrowe jelita jest higieniczny tryb życia – czyli odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz zapobieganie chorobom. Niestety nie zawsze jest to możliwe i – czasem – pomimo naszych wysiłków zaczynamy cierpieć na różne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Ból brzucha jest jednym z najczęstszych objawów, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza. Aby wykluczyć poważniejsze jego przyczyny i ukierunkować terapię, niezbędna jest odpowiednia diagnostyka i wizyta u lekarza.

ALAB laboratoria w ramach akcji POSTAW NA ZDROWE JELITA oferuje badania, które w sposób całościowy ocenią stan jelit
i pomogą w ukierunkowaniu dalszej diagnostyki i terapii.
 

Od czego zacząć wizytę w laboratorium? Jakie mogą być kolejne kroki?

 1. Pakiet Zdrowe Jelitaprzy występujących dolegliwościach brzusznych często martwimy się, czy
  nie są to objawy poważniejszych chorób jelit, np. nieswoistych chorób zapalnych albo nowotworów. Pakiet ZDROWE JELITA zawiera trzy kluczowe badania laboratoryjne,  które pomogą we wskazaniu, czy potrzebna jest dalsza diagnostyka w tym kierunku:
 • Kalprotektyna - czyli marker stanu zapalnego jelita. W przypadku zmian zapalnych lub nowotworowych jej stężenie wzrasta. W ALAB laboratoria kalprotektyna oznaczana jest metodą ilościową.
 • Wykrywanie krwi utajonej w kale - badanie przesiewowe wykrywające krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, które może być spowodowane polipami lub nowotworami jelita grubego. Należy pamiętać, iż wynik dodatni nie musi być związany z wystąpieniem nowotworu, jednak każdy taki wynik musi być skonsultowany z lekarzem w celu dalszej diagnostyki.
 • Badanie ogólne kału i ocena resztek pokarmowych – badanie przesiewowe pomagające w wykryciu zaburzeń występujących w przewodzie pokarmowym. Ocena resztek pokarmowych uzupełnia badanie ogólne kału i pozwala na ocenę sprawności procesów trawienia i wchłaniania w jelitach.

  Badania w pakiecie wykonywane są z kału. Zaleca się, aby materiał przynieść do Punktu Pobrań w TRZECH OSOBNYCH, JAŁOWYCH POJEMNIKACH, które można kupić w aptece.
   

Jeśli badania wykluczą istnienie chorób zapalnych jelit lub nowotworów jedną z dalszych przyczyn pojawiających się dolegliwości może być dysbioza, czyli zaburzenia w profilu mikrobioty jelitowej. ALAB laboratoria dysponuję ofertą badań, które pomagają ją zdiagnozować.

2. Pakiet ocena mikroflory jelitowej  skierowany jest do osób, u których występuje ryzyko
rozwoju dysbiozy oraz dla tych, które chcą potwierdzić przyczynę występujących dolegliwości
tj. objawów ze strony układu pokarmowego (wzdęcia, bóle brzucha jelit, zaparcia, biegunki), a także zaburzeń psychicznych w rodzaju senności, wahań nastroju, drażliwości. Pakiet zawiera badania:

 • ORGANIX GASTRO – pośredni test dysbiozy: pozwala ocenić skład mikrobioty jelitowej na podstawie oznaczenia zawartości 12 kwasów organicznych będących metabolitami bakterii zasiedlających przewód pokarmowy.
 • Glifosat: badanie pozwala ocenić poziom herbicydów (związków chwastobójczych) w moczu. Związek ten wpływa negatywne na mikrobiotę jelitową człowieka, ze względu na silne działanie antybiotyczne, szczególnie przeciwko bakteriom ochronnym.

  Obydwa badania wykonywane są na podstawie próbki moczu, co stanowi duże ułatwienie dla wykonującego badanie. Organix Gastro wymaga specjalnego zestawu do pobrania próbki, przy badaniu glifosatu wystarczy zwykły pojemnik na mocz.

3. Diagnostyka SIBO – wodorowy test oddechowy

SIBO - to zespół przerostu bakteryjnego w jelicie cienkim. Badanie polega na pomiarze poziomu wodoru w wydychanym przez pacjenta powietrzu  po wypiciu roztworu glukozy. Diagnostyka wskazana jest
u osób, które mają następujące objawy: wzdęcia brzucha, odbijania, ból brzucha, uczucie dyskomfortu
w jamie brzusznej, bolesne skurcze w obrębie jamy brzusznej, zaparcia, biegunki, zgaga, nudności.
Mogą również występować objawy ogólne: bóle głowy, stawów, mięśni, zmęczenie. SIBO może występować u pacjentów z zespołem jelita drażliwego ( 50 – 70 % pacjentów z IBS może mieć SIBO). Wodorowy test oddechowy z glukozą jest prostym i bezpiecznym badaniem stosowanym w diagnostyce SIBO.

           Zestaw specjalny niezbędny do wykonania testu, dostępny jest w Punktach Pobrań ALAB laboratoria.


* Oferta nie łączy się z innymi zniżkami.
* W porównaniu do zakupu pojedynczych badań wchodzących w skład pakietu.

Będzie nam miło, jeśli podzielisz się z nami swoją opinią, wypełniając ankietę