do -20% na WSZYSTKIE PAKIETY BADAŃ z kodem: CZERW2023 Sprawdź
Strona główna > Akcje profilaktyczne
AKCJE PROFILAKTYCZNE

AKCJE PROFILAKTYCZNE

 

Zapraszamy do skorzystania ze zniżek w AKCJI PROFILAKTYCZNEJ dostępnej w naszym sklepie internetowym oraz
w Punktach Pobrań. Aby skorzystać ze zniżki w sklepie internetowym w pole Kod Rabatowy należy wpisać hasło JESIEŃ 2021.

Zniżka obowiązuje od 4.10. 2021 do 31.12.2021 r. Szczegółowe informacje poniżej.

 

 • PRECYZYJNA DIAGNOSTYKA NADWRAŻLIWOŚCI POKARMOWEJ

Nadwrażliwość pokarmowa jest niewłaściwą reakcją organizmu na białka pokarmowe występujące w produktach spożywczych.Osoby cierpiące na to schorzenie mogą mieć zarówno jeden, jak i kilka jego objawów. W przypadku nietolerancji pokarmowej reakcja bywa oddalona w czasie. Symptomy mogą się pojawić nawet po kilku dniach. Jeżeli podejrzewasz u siebie nadwrażliwość pokarmową masz objawy ze strony przewodu pokarmowego, nawracającą wysypkę, migreny, czy bóle stawów, a dotychczasowa diagnostyka wykluczyła inne przyczyny (np. alergie), wykonaj precyzyjną diagnostykę w kierunku nadwrażliwości pokarmowej IgG-zależnej testem FoodProfil.

Dla naszych pacjentów, którzy chcą zbadać nadwrażliwość pokarmową przygotowaliśmy 20% zniżki na wszystkie badania FoodProfil:

 • FoodProfil Skrining – pierwsze wstępne badanie przesiewowe, określa dominujący typ reakcji - IgG czy IgG4 i pozwala na wybranie dalszej diagnostyki testami FoodProfil z większą ilością produktów.
 • FoodProfil 22 w klasach IgG i w klasie IgG4                                                                                                                   
 • FoodProfil 44 w klasach IgG i w klasie IgG4
 • FoodProfil 88 w klasach IgG i w klasie IgG4
 • FoodProfil 268 w klasach IgG i w klasie IgG4

Diagnostykę nadwrażliwości należy zacząć od testu FoodProfil Skrining. Po jego wykonaniu zachęcamy do kontaktu mailowego foodprofil@alab.com.pl – pomożemy w laboraotyjnej interpretacji badań i wskażemy dalszą drogę. Na dalszą diagnostykę również przysługuje zniżka na badania.

Nowe warianty FoodProfil objęte są 15% zniżką:

 • FoodProfil WEGAN z konsultacją - to wegański warian badania nadwrażliwości pokarmowej IgG zależnej.
  Zawiera 211 produktów z 10 grup spożywczych.
 • FoodProfil WEGE z konsultacją - to wegetariański wariant badania nadwrażliwości pokarmowej IgG zależnej.
  Zawiera 269 produktów z 12 grup spożywczych.
 • FoodProfil MAX z konsultacją - to maksymalny wariant badania nadwrażliwości pokarmowej IgG -zależnej.
  Zawiera aż 287 produktów z 13 grup spożywczych.

 

 • SARS-CoV-2 BADANIE PRZECIWCIAŁ PO SZCZEPIENIU I PRZECHOROWANIU


Test służy do ilościowego wykrywania przeciwciał neutralizujących (odpowiedzialnych za odporność) w klasie IgG przeciw wirusowi SARS-CoV-2.

Przeciwciała IgG mogą zostać wykryte po upływie co najmniej 11-14 dni od wystąpienia objawów choroby, lub po upływie co najmniej 14 dni od momentu szczepienia. W przypadku przyjęcia szczepionki badanie należy zrobić po upływie dwóch tygodni od ostatniej dawki.

Przeciwciała przeciwko SARS-CoV-2 metodą ilościową rekomendujemy jako test pierwszego wyboru dla osób, które chcą zbadać poziom przeciwciał IgG (np. po przechorowaniu COVID-19 lub po szczepieniu).

Wykonanie badania w kierunku przeciwciał IgG jest szczególnie wskazane u osób, które przeszły zakażenie (również bezobjawowo lub skąpoobjawowo), lub chcących sprawdzić swój status immunologiczny po szczepieniu.
 

Dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy zniżkę 10% na badanie P/c przeciw wirusowi SARS CoV-2 w klasie IgG met. Ilościową.

 

 • PROFILAKTYKA 40 PLUS                                                                                                                                           

Badania z programu realizowane są we wskazanych Punktach Pobrań, których adresy można sprawdzić w linku PUNKTY POBRAŃ po wybraniu znacznika PROFILAKTYKA 40PLUS.

Głównym celem programu jest profilaktyka chorób z powodu obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. w związku z pandemią koronawirusa. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje niepokojących objawów.
Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy.

Profilaktyka 40 PLUS zakłada realizację bezpłatnych badań diagnostycznych w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.     

Dla naszych Pacjentów, którzy zrealizują badania w ramach programu PROFILAKTYKA 40 PLUS w Punktach Pobrań ALAB laboratoria, przygotowaliśmy ofertę uzupełniającą, która umożliwia realizację badań spoza programu 🔹 ze zniżką -20% 🔹.
Przypominamy, iż w ALAB laboratoria już od kilku lat realizujemy bezpłatną diagnostykę w kierunku wykrycia wirusa HCV. Wizyta w laboratorium jest dobrą okazją, aby skorzystać również z tego badania.

Jeżeli zastanawiasz się jakie badania warto dodatkowo wykonać, proponujemy uzupełnienie program o następujące parametry:

Będzie nam miło, jeśli podzielisz się z nami swoją opinią, wypełniając ankietę