Strona główna > Pilotaż badań hpv-dna
PILOTAŻ BADAŃ HPV-DNA

PILOTAŻ BADAŃ HPV-DNA

 

Pilotaż badań HPV-DNA

Z ogromną satysfakcją informujemy, że ALAB Plus wspólnie z Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim w Siedlcach zostały wyłonione w wyniku postępowania konkursowego do realizacji Pilotażu zastosowania badania molekularnego w kierunku wirusa brodawczaka ludzkiego wysokiego ryzyka (HPV-HR) jako nowego testu przesiewowego w profilaktyce raka szyjki macicy w Polsce. Użycie nowego testu przesiewowego w programie profilaktyki raka szyjki macicy w Polsce to szansa na zdrowie wielu tysięcy kobiet.
 

  • Celem Pilotażu jest ocena i porównanie skuteczności testu w kierunku wirusa brodawczaka ludzkiego oraz badania cytologicznego w wykrywaniu zmian przedrakowych i raka szyjki macicy. 
  • Grupa ALAB na potrzeby Pilotażu będzie wykonywać badania cytologiczne, badania w kierunku oznaczenia DNA HPV-HR oraz badania histopatologiczne.
  • W całym kraju podejmuje się akcje profilaktyczne i edukuje kobiety, aby zapobiec wysokiej śmiertelności z powodu raka szyjki macicy. Inicjatywa bezpłatnych przesiewowych badań w ramach Pilotażu dotyczy kobiet w wieku 30-59 lat, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie miały wykonanego badania cytologicznego.
     

Grupa ALAB jako podmiot realizujący akcję profilaktyczną, mającą na celu zmniejszenie liczby kobiet chorujących na ten typ nowotworu, propaguje wszelkie działania wspierające i zachęca kobiety do wykonywania badań.

Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tak prestiżowym projekcie i wierzymy, że nasz udział przyczyni się do wypracowania optymalnej strategii, która w przyszłości pozwoli na znaczące ograniczenie zachorowalności kobiet na raka szyjki macicy i wypracowanie efektywnej profilaktyki dla każdej Polki” - mówi Magdalena Popławska-Barlik, koordynator Pilotażu w ALAB Plus.

Zapraszamy chętne Panie do zgłaszania się na badania profilaktyczne w ramach Pilotażu do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego ul. Poniatowskiego 26 w Siedlcach (tel. 25 640 33 01).

Dowiedz się więcej na:

www.profilaktykaraka.coi.waw.pL

Będzie nam miło, jeśli podzielisz się z nami swoją opinią, wypełniając ankietę