KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
AKCJE PROFILAKTYCZNE

AKCJE PROFILAKTYCZNE

 

 

Zapraszamy do skorzystania ze zniżek w AKCJI PROFILAKTYCZNEJ dostępnej w naszym sklepie internetowym oraz w Punktach Pobrań.

Aby skorzystać ze zniżki w sklepie internetowym w pole Kod Rabatowy należy wpisać hasło LATO2021.

Zniżka obowiązuje do 30.09.2021 r. Szczegółowe informacje poniżej.

 

 • ZBADAJ POZIOM WITAMIN D i B12

Niedobory tych dwóch witamin są najczęstsze w Polskiej populacji, dlatego wiele osób je supelemntuje. Jednak zażywanie       jakichkolwiek suplementów bez badania ich poziomu w organizmie może być ślepą uliczką, ponieważ nie jesteśmy w stanie dobrać bezpiecznej i efektywnej dla nas dawki. Z drugiej strony istnieje przekonanie, iż w Polsce latem nie trzeba w ogóle skupiać się na witaminie D, ponieważ mamy pod dostatkiem słońca. To drugie przekonanie również jest błędne.
Dlatego, aby prowadzić bezpieczną i skuteczną akcję profilaktyczną tymi witaminami, oraz sprawdzić ich poziom po długim okresie pandemicznego zamknięcia, przygotowaliśmy akcję profilaktyczną, w której następujące testy dostępne są ze zniżką 15%:

 

 • Witamina D – WITAMINA 25(OH)D TOTAL– podstawowe badanie służące ocenie poziomu tej witaminy w naszym organizmie. Pozwala na wykrycie ewentualnego niedoboru – wynik badania jest punktem wyjścia do ustalenia prawidłowej dawki preparatu z witaminą D.
 • Aktywna witamina D – WITAMINA D3 (1,25(OH)2D3)  badanie jest wykorzystywane do oceny aktywności witaminy D. Wskazaniem do jego wykonania może być m.in. wysokie stężenie wapnia, a także podejrzenie zaburzenia czynności przytarczyc.
 • Witamina B12 - WIT-B12
 • Aktywna witamina B12 – HOLOTRANSKOBALAMINA
 • Wczesny niedobór witaminy B12 – KWAS METYLOMALONOWY - pokazuje poziom witaminy B12 w organzimie zanim spadnie jej stężenie we krwi

 

 • UWAGA BORELIOZA 

Borelioza jest najczęstszą chorobą odkleszczową, a sezon letni jest ulubionym czasem tych pajęczaków. Borelioza jest chorobą, która może być groźna w skutkach i powodować liczne powikłania. Dlatego po ukąszeniu kleszcza należy się uważnie obserwować i – jeśli występują objawy sugerujące możliwość zakażenia – należy poddać się odpowiedniej diagnostyce.

Aby ułatwić naszym pacjentom dostęp testów przygotowaliśmy 10% zniżkę na następujące badania i pakiety:

Wiemy jak ważne jest wczesne wykrycie zakażenia bakterią Borrelia burgdorferi dlatego w ofercie ALAB laboratoria dostępne jest nowe badanie WCZESNA DIAGNOSTYKA BORELIOZY.
W ramach akcji profilaktycznej przygotowaliśmy 35% zniżkę na hasło WCZESNA w sklepie internetowym oraz w punktach pobrań.

WCZESNA DIAGNOSTYKA BORELIOZY to innowacyjne badanie wykrywające odpowiedź komórkową (interferon gamma) oraz humoralną organizmu (przeciwciała w klasie IgM oraz IgG) na kontakt z bakterią. Możliwość wykrycia zakażenia boreliozą w pierwszych 21 dniach od ukąszenia przez kleszcza!

 

 • PRECYZYJNA DIAGNOSTYKA NADWRAŻLIWOŚCI POKARMOWEJ – BADANIE FOOD PROFIL

Nadwrażliwość pokarmowa jest niewłaściwą reakcją organizmu na białka pokarmowe występujące w produktach spożywczych. Osoby cierpiące na to schorzenie mogą mieć zarówno jeden, jak i kilka jego objawów. W przypadku nietolerancji pokarmowej reakcja bywa oddalona w czasie. Symptomy mogą się pojawić nawet po kilku dniach.
Jeżeli podejrzewasz u siebie nadwrażliwość pokarmową, masz objawy ze strony przewodu pokarmowego, nawracającą wysypkę, migreny, czy bóle stawów, a dotychczasowa diagnostyka wykluczyła inne przyczyny (np. alergie), wykonaj precyzyjną diagnostykę w kierunku nadwrażliwości pokarmowej IgG-zależnej testem FoodProfil.

Dla naszych pacjentów, którzy chcą zbadać nadwrażliwość pokarmową przygotowaliśmy 20% zniżki na wszystkie badania FoodProfil:

 • FoodProfil Skrining – pierwsze wstępne badanie przesiewowe, określa dominujący typ reakcji - IgG czy IgG4 i pozwala na wybranie dalszej diagnostyki testami FoodProfil z większą ilością produktów.
 • FoodProfil 22 w klasach IgG i w klasie IgG4
 • FoodProfil 44 w klasach IgG i w klasie IgG4
 • FoodProfil 88 w klasach IgG i w klasie IgG4
 • FoodProfil 268 w klasach IgG i w klasie IgG4

Diagnostykę nadwrażliwości należy zacząć od testu FoodProfil Skrining. Po jego wykonaniu zachęcamy do kontaktu mailowego foodprofil@alab.com.pl – pomożemy w laboraotyjnej interpretacji badań i wskażemy dalszą drogę.
Na dalszą diagnostykę również przysługuje zniżka na badania.