KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
MAJ MIESIĄCEM MIERZENIA CIŚNIENIA TĘTNICZEGO

MAJ MIESIĄCEM MIERZENIA CIŚNIENIA TĘTNICZEGO

 

 

Nadciśnienie tętnicze to w Polsce problem ponad 10 mln osób. Jest chorobą cywilizacyjną oraz najważniejszym czynnikiem ryzyka przedwczesnej śmierci. Źle kontrolowane lub nieleczone nadciśnienie może być przyczyną choroby niedokrwiennej serca, zawału serca, udaru mózgu oraz pogarszać przebieg cukrzycy.

 

Dlatego co roku Międzynarodowe Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego ogłaszało MAJ MIESIĄCEM MIERZENIA CIŚNIENIA TĘTNICZEGO.
W tym roku akcja zwracająca uwagę na fakt, iż Polacy mają problem z nadciśnieniem tętniczym nabiera jeszcze większego znaczenia, ponieważ pandemia znaczenie pogorszyła nasze zdrowie i samopoczucie. Zmniejszyła się nasza aktywność fizyczna, nabraliśmy wagi, wzrosło spożycie alkoholu. Te wszystkie czynniki powodują, że kontrola ciśnienia jest jeszcze trudniejsza.

 

Dlatego zachęcamy do POMIARU CIŚNIENIA oraz skorzystania z naszej akcji profilaktycznej – specjalnych pakietów badań, które pomagają w ocenie zagrożenia powikłaniami nadciśnienia tętniczego.
Pakiety dostępne są w całej Polsce tylko w maju i w czerwcu . Można je kupić w punktach pobrań oraz w naszym sklepie internetowym.