KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
ZMIENIAMY SIĘ - NOWY STANDARD PUNKTÓW POBRAŃ

ZMIENIAMY SIĘ - NOWY STANDARD PUNKTÓW POBRAŃ

 

Punkt Pobrań na bazie koncepcji specjalistów z Grupy ALAB powstał na Śląsku.

 

W Katowicach, przy ul. Tysiąclecia 17 znajduje się Punkt Pobrań Grupy ALAB, który wyróżnia nowoczesny projekt wnętrza uwzględniający oczekiwania pacjenta w dobie zakażeń SARS-CoV-2.
Wszystkie nasze Punkty Pobrań - a jest ich w całej Polsce ponad 400 – spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, a pobrania materiałów do badań odbywają się w reżimie sanitarnym.

Na Śląsku Punkt Pobrań oparty jest na nowoczesnym koncepcie wnętrza. W grupie ALAB to nowy standard, który stopniowo będzie wdrażany w innych rejonach Polski. Przemyślana architektura Punktu Pobrań pozwala zachować bezpieczeństwo, bowiem zostały wydzielone w nim strefy: przyjęcia, pobrania materiału i poczekalni.

 

„ COVID-19 zmienił sposób myślenia i zwyczaje zarówno w kontekście relacji - kontaktów międzyludzkich jak i dostępności usług medycznych” – komentuje Milena Moryson-Kowalska – rzeczniczka prasowa ALAB laboratoria, dodaje: „ Pacjent powinien bez względu na okoliczności mieć możliwość zdobycia wiarygodnej diagnozy, mieć szansę na leczenie. Nie powinien przy okazji badań czuć zagrożenia epidemiologicznego, dlatego Punkty Pobrań ALAB spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, jakich oczekuje pacjent”.

 

                                                                  

 

 

„Uwzględniając architektoniczne i technologiczne rozwiązania tworzymy miejsca przyjazne badaniom.
Powstałe w tym punkcie strefy (boksy) zostały wydzielone z użyciem ścian z pleksy. Odpowiedzialność i reżim, to słowa które na stałe wpisują się w nasze działania i pozwalają nam tylko ulepszać to, co zrobiliśmy już do tej pory” - podkreśla Tomasz Mospan – dyrektor ds. rozwoju sieci punktów pobrań.

 

                                                                                                 

                                                                                                                                                              

Co nas wyróżnia?

  • Możliwość zamówienia i opłacenia badań bez skierowania w domu poprzez stronę internetową.
  • Umawianie on-line wizyty w Punktach Pobrań na konkretną godzinę.
  • Doradztwo w zakresie doboru badań i możliwość pisemnej konsultacja w ramach usług Konta Pacjenta w ALAB laboratoria.
  • Smart terminale: Konstrukcja tych małych urządzeń zawiera specjalne algorytmy sztucznej inteligencji Deep Learning oraz system termowizyjny. W ciągu zaledwie 200 ms możliwe staje się rozpoznanie ludzkiej twarzy, następnie pomiar temperatury i w razie konieczności zaalarmowanie o gorączce. Terminal informuje również o braku maseczki na twarzy .

 

ALAB laboratoria to wykwalifikowany personel, nowoczesne laboratoria diagnostyczne
i akredytowane metody badań.
Nasze hasło: ALAB oznacza wiarygodność.