KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI NA BADANIA - ZADBAJMY O BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI NA BADANIA - ZADBAJMY O BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

 

Diagnostyka koronowairusa w ALAB laboratoria skierowana dla nauczycieli.


Czas pandemii dotyka każdego z nas, bez wyjątku. Nauczyciele to szczególna grupa zawodowa, której misja wpływa na edukację pokoleń. Działanie szkoły zaś stanowi podwaliny do budowy relacji społecznych. Nie bez kozery ta grupa społeczna w najbliższym czasie zostanie przebadana rekomendowanym i precyzyjnym testem RT-PCR w kierunku wykrycia zakażenia koronawirusem. Wszystko po to, aby po feriach najmłodsi uczniowie, a następnie kolejne klasy powróciły do stacjonarnej nauki.

Jak podaje Ministerstwo:

„Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły.
Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu będzie ok. 190 tys. osób. Obecnie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierają listy imienne pedagogów ze szkół podstawowych.”

Źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/testowanie-nauczycieli-klas-i-iii-odbedzie-sie-miedzy-11-a-15-stycznia

Jeśli dalszy przebieg epidemii, będzie wskazywał na mniejszą zachorowalność, a wyniki testów nauczycieli nie będą pozytywne (nie wykażą zakażenia chorobą COVID-19) to najmłodszym uczniom uda się wrócić do szkół już 18 stycznia. Testy na obecność koronawirusa będą dla nauczycieli odbywały się na zasadzie dobrowolności. Badaniami zostaną objęci także pracownicy szkolnej administracji i obsługi.

Dlaczego warto by to badanie zostało wykonane w ALAB?

Jesteśmy jednym z liderów badań metodą RT- PCR. Od początku pandemii zachowaliśmy płynność w działaniu pełnej diagnostyki i wysoką jakość badań. Nasi diagności to wykwalifikowany personel pracujący w akredytowanych laboratoriach wpisanych na listę Ministerstwa Zdrowia.

W Punktach Pobrań grupy ALAB, dostępnych w całej Polsce, personel jest przeszkolony, a lokalizacje przestrzegają procedur zapewniających wysoki standard sanitarny.
Terminal bezdotykowy mierzący temperaturę i weryfikujący czy pacjent ma maseczkę na twarzy, dodatkowo przekłada się na sprawną obsługę i bezpieczeństwo w miejscu pobrań.

Posiadamy certyfikaty i akredytacje jakie czynią z nas zaufany podmiot analiz medycznych. Badania PCR na obecność koronawirusa wykonywane są w laboratoriach z najwyższym reżimem sanitarnym.

O wyniku testu na koronawirusa zostanie poinformowany tylko pracownik oświaty, który poddał się badaniu. Warto dodać, że
w ALAB laboratoria, wyniki dostępne są on-line, a także możliwe jest prowadzenie archiwizacji wszystkich wyników badań na platformie: konto pacjenta ALAB. Jeśli wynik badań okaże się dla nauczycieli pozytywny, wtedy pracownik automatycznie zostanie skierowany na izolację i objęty kontrolą sanepidu.

Od początku pandemii zauważalny jest strach, jaki panuje u nauczycieli przed koronawirusem. Podobnie jak trudności związane ze zdalną nauką, tak samo wirus wpływa na psychikę tej grupy zawodowej. Problemy mnożą się z dnia na dzień, bowiem nauczyciele często są w grupie podwyższonego ryzyka. Są regiony w Polsce gdzie średnia wieku pedagogów, pracowników szkół, administracji i obsługi, oraz sami nauczyciele są w wieku przedemerytalnym bądź emerytalnym. Już dziś jak podają doniesienia medialne zauważa się jak wiele osób korzysta z L4. Bierze roczne urlopy dla poprawy zdrowia. Testy PCR w kierunku wykrycia bezobjawowego przechodzenia choroby, pozwolą zachować spokój, dadzą wiedzę, która przełoży się na bezpieczeństwo nauczyciela i dzieci.

Warto zadbać o zdrowie i mieć świadomość, czy jest się nosicielem wirusa SARS-CoV-2. Badania nauczycieli realizowane w ALAB to wybór rzetelnego badania, w renomowanej firmie analiz medycznych. Badania wykonane w Grupie ALAB są realizowane komercyjnie, po umówieniu wizyty on- line, a także w ramach finansowania z NFZ w stacjonarnych Punktach Pobrań, czy w tzw. punktach typu drive-thru. ALAB w ramach akcji ministerialnego badania pracowników oświaty, jest otwarty zarówno na indywidualne jak i przesiewowe/zbiorowe badanie nauczycieli. Zapraszamy do naszych Punktów Pobrań ze skierowaniami z sanepidu.

 https://www.alablaboratoria.pl/20146-pobieranie-wymazow-w-kierunku-wykrycia-zakazenia-wirusem-sars-cov-2-dla-pacjentow-nfz