KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
20 000 BEZPŁATNYCH BADAŃ ZREALIZOWANYCH W ALAB laboratoria

20 000 BEZPŁATNYCH BADAŃ ZREALIZOWANYCH W ALAB laboratoria


20.000 bezpłatnych badań zrealizowanych w ALAB laboratoria!

Dziękujemy za zaangażowanie partnerom akcji #WspieramyPersonelMedyczny, dzięki nim tysiące lekarzy i pracowników medycznych może czuć się bezpieczniej.

Diagnostyka Laboratoryjna to pierwszy krok w walce z epidemią, a wzmocniona skutecznymi akcjami na rzecz środowiska medyków, daje pracownikom szpitali i pacjentom poczucie bezpieczeństwa. ALAB laboratoria postanowił wesprzeć pracowników szpitali, domów pomocy społecznej, czy samych diagnostów laboratoryjnych angażując się w akcje przeprowadzania darmowych testów w kierunku koronawirusa. Zaangażowanie logistyczne, wysoka jakość świadczonych badań i referencyjne warunki świadczeń to nasz wkład w tak istotne społecznie akcje.
Pobieranie próbek odbywa się w wyznaczonych i zabezpieczonych punktach pobrań, ale także z wykorzystaniem pierwszego w Polsce Mobilnego Punktu Pobrań ALAB laboratoria, tzw. wymazobusa co pozwala w bezpieczny sposób pobrać i przetransportować materiał genetyczny do naszego laboratorium. Diagnostyka wirusa SARS-CoV-2 realizowana w ramach akcji, odbywa się metodą RT-PCR – zgodnie z rekomendacjami WHO, testem z certyfikatem IVD. To bardzo czuła metoda analityczna stosowana w genetyce i biologii molekularnej.

„Laboratoria ALAB zostały wpisane na listę laboratoriów COVID prowadzaną przez Ministerstwo Zdrowia, spełniając tym samym kryteria bezpieczeństwa, niezbędnego wyposażenia oraz personelu z wieloletnim doświadczeniem i kwalifikacjami”.
– mówi Ilona Surożyńska – Godzina zastępca dyrektora działu medycznego ALAB laboratoria.

Przykładem owocnej realizacji akcji #WspieramyPersonelMedyczny był projekt współpracy z Fundacją TVN „Nie jesteś sam” i firmą Amazon. Efektem naszych działań było wykonanie ponad kilku tysięcy testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w 20 wskazanych przez Fundację placówkach medycznych w całej Polsce. Nasz Mobilny Punkt Pobrań ALAB laboratoria przebadał nie tylko lekarzy, ale także pielęgniarki oraz personel pomocniczy.

Kolejną okazją zwiększającą dostępność badań dla lekarzy i personelu medycznego, była akcja organizowana wraz z Fundacją Ronalda McDonalda. ALAB laboratoria wykonała 260 testów, które były sfinansowane dzięki uzyskanym środkom ze zbiórki osób zatrudnionych w biurze McDonald’s Polska.

Testy od ALAB laboratoria trafiły także do mazowieckich szpitali za sprawą pozyskanych środków z UE przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Wraz z Urzędem Marszałkowskim rozpoczęliśmy trwającą od początku kwietnia akcję badania personelu mazowieckich szpitali na obecność wirusa SARS-CoV-2. W ramach przeprowadzonych badań wykonane zostanie prawie 20.000 tys. testów.

Nieocenione jest także zaangażowanie Alab laboratoria w akcje finansowaną przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy skierowaną głównie do personelu opiekuńczego w domach opieki seniorów, ale także pensjonariuszy. Osoby przebywające w Domach Pomocy Społecznej i Stołecznym Centrum Opiekuńczo – Leczniczym zyskają dzięki nam szybką diagnozę. To przekłada się na bezpieczeństwo seniorów.

Warto wspomnieć też o kolejnym środowisku zawodowym, będącym ważnym ogniwem w zapewnieniu bezpieczeństwa w walce z COVID. Są to pracownicy laboratoriów - na co dzień znajdują się na pierwszym froncie walki z rozprzestrzeniającą się epidemią COVID- 19. Dzięki finansowemu wsparciu banku BNP Paribas przeprowadzonych zostanie 500 testy na obecność SARS-CoV-2 dla diagnostów laboratoryjnych zatrudnionych w ośrodkach publicznych w całym kraju. Zainteresowanych wzięciem udziału w akacji prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta ALAB laboratoria poprzez infolinię: 22 349 68 12 lub mailowo: korona.obsluga@alab.com.pl.

„Rzetelność naszych badań jest naszym priorytetem, cieszymy się że akcja wspierania personelu medycznego pozyskuje partnerów. Dziękujemy za zaufanie. Każdy test to poszerzenie spektrum wiedzy na temat rozprzestrzeniania się wirusa, to walka z chorobą, której wciąż się uczymy. ”
– podkreśla  Ewa Małkowska – prezes Alab laboratoria

Dziękujemy za solidarne zaangażowanie wielu środowisk, taka współpraca przynosi realne korzyści, dając wielu grupom zawodowym i pacjentom poczucie bezpieczeństwa i zaufania.

Diagności to wciąż niedoceniana grupa zawodowa, której fachowość jest pierwszym krokiem w obraniu właściwej ścieżki leczenia. Kiedy w przestrzeni publicznej pojawiają się gesty docenienia, czujemy się zobowiązani, by akcjami i działaniem wspierać środowisko lekarzy, opiekunów, a wreszcie by wychodzić naprzeciw potrzebom pacjentów. To daje nam największą satysfakcję.