KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
CENTRUM WIEDZY
ZNAJDŹ SWÓJ ALERGEN

ZNAJDŹ SWÓJ ALERGEN

 

Wszystkie badania panelowe Polycheck objęte są zniżką 15%  po wpisaniu kodu rabatowego: WIOSNA. Akcja „Znajdź swój alergen” obowiązuje ” obowiązuje we wszystkich Punktach Pobrań ALAB laboratoria oraz sklepie inter­netowym w dniach 01.05.2020 do 30.06.2020 roku.


Alergia nie wybiera i nie uznaje granic.

Niezdiagnozowana lub źle zdiagnozowana, a tym samym nieleczona alergia powoduje, że nasz nadwyrężony układ odpornościowy coraz gorzej radzi sobie z rozpoznaniem, tego co powinien zwalczać. Prawidłowa diagnoza i wczesne wdrożenie leczenia jest podstawą sukcesu terapeutycznego i zatrzymania marszu alergicznego.

Co dekadę liczba osób  z rozpoznanymi objawami alergii podwaja się. EUROPEJSKA AKADEMIA ALERGOLOGII I IMMUNOLOGII KLINICZNEJ szacuje, że do 2025 roku ponad 50% wszystkich Europejczyków będzie cierpieć na przynajmniej 1 rodzaj alergii.

 

Pamiętajmy, że w dużej mierze sukces terapeutyczny chorób alergicznych  zależy od odpowiedniej diagnostyki. Jakie są zalecenia dotyczące diagnostyki alergii w dobie COVID-19?
W kwestii metod diagnostycznych u osób borykających się z chorobami alergicznymi w tym trudnym okresie epidemicznym, eksperci Polskiego Towarzystwa Alergologicznego zalecają stosowanie testów z krwi na ocenę stężenia swoistych przeciwciał w klasie IgE. Pozostałe metody diagnostyczne takie jak: testy skórne, testy inhalacyjne, testy prowokacyjne czy spirometria powinny zostać ograniczone do przypadków absolutnie koniecznych i przeprowadzone w późniejszym czasie.CZYTAJ

 


Kiedy możemy podejrzewać alergię:

  1.     Objawy dermatologiczne: wysypka, pokrzywka, wyprysk atopowy, obrzęk naczyń i suchość skóry.
  2.     Objawy związane z układem oddechowym: kaszel, duszność, nieżyt nosa, obrzęk krtani, zapalenie uszu, nawracające
        zakażenia górnych dróg oddechowych.
  3.     Objawy ze strony układu pokarmowego: bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia, brak apetytu.
  4.     Wśród innych mogą wystąpić również:  bóle głowy, zaburzenia snu, nadmierna ruchliwość, rozdrażnienie, stany depresyjne
        i zaburzenia psychiczne.


Badania panelowe w naszej ofercie objęte akcją profilaktyczną „Znajdź swój alergen – Dowiedz się, co Cię uczula”

Oferujemy Państwu pomiar stężenia alergenowo -specyficznych  przeciwciał IgE w oznaczeniach panelowych, od 6 do 30 alergenów w jednym badaniu.  Jest to prosta i bezpieczna metoda diagnostyki chorób alergicznych. Ponadto badania te:

  •     Nie wymagają specjalnego przygotowania, pacjent nie musi być na czczo.
  •     Nie wymagają  odstawienia leków sterydowych i przeciwhistaminowych podanych doustnie czy miejscowo.


Szczegóły przedstawione W TABELI

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt.: "ZNAJDŹ SWÓJ ALERGEN"