KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
NOWE PAKIETY W ALAB laboratoria

NOWE PAKIETY W ALAB laboratoria

 W ofercie ALAB laboratoria pojawiły się nowe, UNIKALNE, pakiety badań, związane z zanieczyszczeniem środowiska.
Na pakiety składają się badania poziomów różnych metali, których nadmiar w środowisku jest toksyczny dla naszego organizmu.

Do niedawna szkodliwe działanie tych metali podejrzewano tylko u osób, które mają z nimi styczność zawodowo. Jednak metale te występują praktycznie wszędzie - w zanieczyszczonym powietrzu i glebie, w wodzie z kranu, pożywieniu (warzywa, zboża, ryby, podroby zwierzęce np. wątróbka), kosmetykach chemicznych (niektóre kolorowe szminki, tusze do rzęs, cienie do powiek, podkłady, farby do włosów), plombach dentystycznych (amalgamatowych), lekach, w dymie papierosowym czy w tuszach do tatuaży, dlatego niestety może to dotyczyć każdego z nas.

 

PAKIET METALE CIĘŻKIE PODSTAWOWY – bada zawartość we krwi kadmu, rtęci i ołowiu – najbardziej toksycznych dla nas pierwiastków.

PAKIET METALE CIĘŻKIE ROZSZERZONY kadm, miedź, chrom, nikiel, arsen

PAKIET ZATRUCIA OŁOWIEM – bada ołów oraz protoporfirynę cynkową ZPP, która jest zalecana jako badanie przesiewowe u osób narażonych na przewlekłą ekspozycję na ołów

PAKIET ŚRODOWISKO PRACY – przeznaczony dla osób zawodowo narażonych na ekspozycję na chrom, nikiel, kobalt, mangan, glin. Materiałem do badania jest mocz.
 

Pakiety są dostępne w naszych Punktach Pobrań, oraz w sklepie internetowym.