KARIERA
KONTAKT
COVID 19
UMÓW SIĘ ONLINE
JUŻ CZAS ODCZULANIA NA PYŁKI TRAW I DRZEW.

JUŻ CZAS ODCZULANIA NA PYŁKI TRAW I DRZEW.Najczęstszą przyczyną alergii wziewnej w Polsce jest pyłek traw i drzew, głównie pyłek tymotki łąkowej i brzozy.

 • CO NAS UCZULA?
  Właściwymi alergenami nie są same pyłki lub zarodniki, lecz zawarte w nich białka, zwane komponentami alergenów.
   
 • ODCZULANIE – jedyna skuteczna metoda leczenia alergii
  Jeśli już wiemy, że cierpimy na alergię na pyłki drzew lub traw, być może zdecydujemy się na odczulanie. Choć jest ono procesem długotrwałym (kilkuletnim), warto wziąć je pod uwagę, ponieważ jest to jedyna metoda, by pozbyć się alergii na pyłki. Aby jednak rozpocząć immunoterapię konieczna jest staranna kwalifikacja pacjenta, odpowiednie badania należy wykonać w okresie wolnym od objawów choroby, a więc okres jesienno-zimowy, jest najlepszym okresem.  Kwalifikację do odczulania w porozumieniu z lekarzem prowadzącym możemy już rozpocząć we wrześniu.

  Panelem, który pomaga w klasyfikacji do swoistej immunoterapii  na pyłki traw i drzew jest Panel rekombinanty pyłków.
   
 • DLACZEGO WARTO?
  Panel zawiera w składzie główne białka zarówno brzozy jak i tymotki, która jest markerem dla wszystkich traw. Uczulenie na główne alergeny tymotki Phl p 1 i Phl p 5 daje podstawy do kwalifikacji do odczulania na pyłek traw, z kolei w przypadku alergii na pyłki drzew takim białkiem jest Bet v1. Brak głównych przeciwciał powoduje nieskuteczność odczulania.