KARIERA
KONTAKT
logo Grupy ALAB
NIE DAJ SIĘ RAKOWI...ZBADAJ SIĘ!!!

NIE DAJ SIĘ RAKOWI...ZBADAJ SIĘ!!! 


 

Co roku w Polsce odnotowuje się ok. 180 tyś. nowych zachowań na nowotwory i prawie 70 tyś. zgonów. Obserwuje się również obniżenie wieku zachorowań, co spowodowane jest naszym trybem życia oraz zanieczyszczeniem środowiska. Stres, zła dieta, brak aktywności fizycznej czy nadmierna ekspozycja na promienie UV to jedne z kilku czynników onkogennych, czyli takich które mogą przyczynić się do rozwoju choroby nowotworowej. Ważnym aspektem jest profilaktyka i regularne badanie, nie tylko w przypadkach gdy nasze predyspozycje do zachorowania na raka są większe, ale również u osób zupełnie nieobciążonych wywiadem rodzinnym.

Dnia 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi,
a cały Październik jest miesiącem waki z Rakiem Piersi.
W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet choruje na Raka Piersi. Szacuje się, ze dotyka on co 14-tą Polkę.
Dlatego też przygotowaliśmy specjalną akcję profilaktyczną NIE DAJ SIĘ RAKOWI... ZBADAJ SIĘ!!!

Zapraszamy również do naszej Poradni Genetycznej w Przychodni PRIMA w Warszawie. Szczegóły umówienia się na konsultację znajdą Państwo TUTAJ

Skorzystaj z 15% zniżki na poniższe badania w sklepie internetowym wpisując kod rabatowy ONKOLOGIA. Akcja profilaktyczna trwa od 01.10.2019 do 30.11.2019 roku.
 

  • BADANIE GENETYCZNE BRCA1

    W Polskim społeczeństwie występuje 8 najczęstszych mutacji w genie BRCA1, które mogą predysponować nas do rozwoju nowotworu piersi i/lub jajnika. Ocena stanu tego genu pozwala na wykrycie nieprawidłowości i podjęcie odpowiedniej profilaktyki. Pamiętaj! Oznaczenie mutacji w Twoim DNA nie jest równoznaczne z zachorowaniem w przyszłości.
    KUP BADANIE

 

  • BADANIE GENETYCZNE BRCA2

    Badanie wykonuje się w celu wykrycia najczęstszej mutacji w genie BRCA2, która tak samo jak BRCA1 predysponuje do rozwoju nowotworu piersi i/lub jajnika. Statystycznie, 12% kobiet w populacji w ciągu swojego życia zachoruje na nowotwór. Natomiast wykrycie patogennego wariantu w genie BRCA2 zwiększa to ryzyko o ponad 60%. KUP BADANIE


Powyższe badania genetyczne są szczególnie wskazane u pacjentów u których w rodzinie stwierdzono dziedzicznego raka piersi lub jajnika, w rodzinie których rak piersi występował przed 50 rokiem życia oraz u każdej kobiety chorej na raka piersi lub jajnika. Pamiętajmy, że dziedziczny rak piersi może występować także u mężczyzn!