KARIERA
KONTAKT
logo Grupy ALAB

PROFILAKTYKA NA WAKACJE

 

 

 

  

      Zmierz poziom witaminy D w swoim organizmie LATEM.

Dlaczego ?

Wakacyjne słońce dostarcza promieni, które pomagają w syntezie witaminy D w skórze.

Latem mamy optymalne warunki do tego aby fizjologiczna synteza witaminy D zachodziła bez przeszkód. Jednak pomimo tego u dużej części z nas nawet o tej porze roku występują jej niedobory.

Większość letniego dnia spędzamy jednak w pomieszczeniach zamkniętych. A jeśli jesteśmy już na świeżym powietrzu, smarujemy się kremami z filtrem, które zupełnie blokują syntezę witaminy D
w skórze.

Na dodatek przestajemy ją suplementować. Dlatego, pomimo pory roku jesteśmy narażeni na niedobór witaminy D i zachęcamy do zmierzenia jej poziomu.  październik - grudzień 2018.

W akcji WAKACYJNA PROFILAKTYKA każdy kto zmierzy poziom witaminy D w okresie lipiec - sierpień 2018 otrzyma kupon zniżkowy - 30% na następne badanie jej poziomu, do wykorzystania w okresie październik - grudzień 2018.

Akcja dotyczy punktów ALAB laboratoria. Nie łączy się
z innymi zniżkami.

 

 

Choroby przenoszone drogą płciową. Pakiet podstawowy

Osoby aktywne seksualnie narażone są na ryzyko zakażenia drobnoustrojami przenoszonymi drogą płciową.

Niestety związane jest to z możliwością wystąpienia choroby o poważnych konsekwencjach, jak również problemów
z zajściem w ciążę, czy późniejszych powikłań u noworodka.

Zatem jeśli w czasie wakacji zdarzą się ryzykowne zachowania w tej sferze, warto zrobić badania.

Pakiet badań, który proponujemy umożliwia diagnostykę w kierunku najbardziej rozpowszechnionych w naszym społeczeństwie chorób przenoszonych drogą płciową:

 •      opryszczka
 •      kiła
 •      HIV
 •      chlamydioza
 •      wirusowe zapalenia wątroby B i C.

Materiałem do badania jest krew. Badania nie wymagają spe-cjalnego przygotowania. Nie trzeba być na czczo. Pakiet można wykonać po ok. miesiącu od ewentualnego zakażenia.

Badania w pakiecie mają 25 % zniżki. W akcji WAKACYJNA PROFILAKTYKA Pakiet badań przenoszonych drogą płciową podstawowy ma dodatkowe 10% zniżki. Akcja dotyczy punktów ALAB laboratoria.
Nie łączy się z innymi zniżkami.

 

  Borelioza
Test ELISA, Western-Blot, Badanie kleszcza

Borelioza – choroba przenoszona przez kleszcze, której objawem może być rumień wędrujący. Jednak często podstawą jej rozpoznania są badania z krwi. Dlatego w akcji WAKACYJNA PROFILAKTYKA przygotowaliśmy zniżki na następujące badania
w kierunku boreliozy:

Borelioza PAKIET PRZESIEWOWY zawiera badania, które powinny być wykonane JAKO PIERWSZY ETAP DIAGNOSTYKI. Wyniki wątpliwe lub do-datnie wymagają potwierdzenia testami Western-blot. Pakiet badań można wykonać po upływie ok, miesiąca od ukąszenia, ponieważ przeciwciała w klasie IgM poja-wiają się zwykle około 2-4 tyg. od infekcji, w klasie IgG około 4-6 tyg. od zakażenia.

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

 • BOREL-G             Borelioza - p/c IgG (S21)
 • BOREL-M.           Borelioza - p/c IgM (S25)

 

Borelioza PAKIET POTWIERDZENIA zawiera badania wyko-nywane techniką Western-blot, które powinny być wykonane
w II etapie diagnostyki, w celu weryfikacji wyników wątpliwych lub dodatnich uzyskanych w etapie pierwszym. Test potwierdzenia może być wykonany po upływie 4-6 tyg. od ukąszenia.

W skład pakietu wchodzą następujące badania:

 • BORWB-G          Borelioza - p/c IgG met. Western-Blot (S23)
 • BORWB-M         Borelioza - p/c IgM met. Western-Blot (S27)


Badania w pakiecie mają 15 % zniżki. W akcji WAKACYJNA PROFILAKTYKA obydwa pakiety mają dodatkowo 10% zniżki.

Dodatkowo przygotowaliśmy 10% zniżkę na badanie kleszcza w celu wykrycia w nim bakterii Borrelia burgdorferi. Należy pamiętać, iż obecność w kleszczu materiału DNA krętka Borrelia nie jest jednoznaczne z zachorowaniem na boreliozę ukąszonego człowieka.

Materiałem do badania jest kleszcz, który powinien być dostarczony do laboratorium w czystym pojemniku bądź torebce strunowej. Może być przechowywany w temperaturze lodówki - czyli 2-8stC - do 48 h lub w zamrożeniu.


Alergia na owady
Pszczoła, osa, końska mucha, komar, mrówka - PAKIET JADY OWADÓW

Użądlenie czy ukąszenie?
Zbliżają się wakacyjne, letnie wieczory na łonie natury, ale niestety często natrę-ctwo owadów zakłóca nam wypoczynek. Do użądlenia i ukąszenia dochodzi najczę-ściej w okresie wzmożonej aktywności owadów, czyli od wiosny do późnej jesieni.

U osób uczulonych wystarczy użądlenie jednego owada, aby wywołać objawy alergii, niekiedy ciężkie i zagrażające życiu. Początkowo mogą to być wyłącznie objawy miejscowe, a przy kolejnych użądle-niach znacznie poważniejsze.

Sprawdź czy Ty lub Twoi bliscy jesteście w grupie ryzyka.
 

W skład pakietu JADY OWADÓW wchodzą następujące badania:

 • Jad komara
 • Jad osy
 • Jad pszczoły
 • Mucha końska
 • Mrówka

Badania wykonywane metodą referencyjną ImmunoCAP, uznawaną za złoty standard.

Materiałem do badania jest krew, nie trzeba być na czczo. Nie wymaga odstawienia leków sterydowych i przeciwhistaminowych.

Badania w pakiecie mają 10 % zniżki. W akcji WAKACYJNA PROFILAKTYKA Pakiet jady owadów ma dodatkowe 10% zniżki. Akcja dotyczy punktów ALAB laboratoria ale można z niej również skorzystać w sklepie internetowym wpisując kod WAKACYJNA PROFILAKTYKA. Zniżka jest ważna do 31.08.2018 roku. . Nie łączy się z innymi zniżkami.