KARIERA
KONTAKT
logo Grupy ALAB
Skorzystaj z BEZPŁATNEGO testu kwalifikacyjnego do diagnostyki HCV w punktach pobrań laboratoriów ALAB (BADANIE HCV)

Skorzystaj z BEZPŁATNEGO testu kwalifikacyjnego do diagnostyki HCV w punktach pobrań laboratoriów ALAB (BADANIE HCV)


Szacuje się, że 200 tys. Polaków może być zakażonych wirusem HCV, ale aż 80% z nich nie wie o swojej chorobie.

Wykonaj bezpłatny test kwalifikacyjny i skorzystaj z bezpłatnej diagnostyki laboratoryjnej w kierunku HCV.

  • HCV jest wirusem przenoszonym przez krew, do infekcji dojść więc może poprzez kontakt z zakażoną krwią. Sytuacji, w których mogło dojść do zakażenia jest wiele. Do głównych zaliczyć można: zabiegi medyczne, tatuowania, piercingu, akupunktury, jak również zabiegi w salonach fryzjerskich i kosmetycznych.
  • U większości osób zakażonych w okresie przewlekłego zapalenia wątroby nie obserwuje się żadnych objawów. Należy jednak pamiętać, że infekcja wirusem HCV może prowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby w postaci marskości.

Dlatego w ALAB laboratoria wspólnie z firmą Abbvie, przygotowaliśmy wyjątkową akcję profilaktyczną. Dzięki niej macie możliwość skorzystania z bezpłatnej diagnostyki (badania) w kierunku zakażenia HCV.

Więcej o tym dlaczego warto skorzystać z badania HCV w filmie - mówi specjalista nefrolog i transplantolog, dr n.med. Olga Tronina.

Jak skorzystać z badania?

1. poniżej lista Punktów Pobrań, gdzie badanie jest dostępne - lista jest alfabetyczna (wg nazw miejscowości)

2. KAŻDY, KTO PRZYJDZIE DO PUNKTU POBRAŃ I POPROSI O BEZPŁATNĄ DIAGNOSTYKĘ W KIERUNKU HCV ZOSTANIE PRZEBADANY. Nie wymagamy zapisów ani zaświadczeń.