KARIERA
KONTAKT
logo Grupy ALAB
PAKIET BADAŃ MEDYCZNYCH MAXITEL I ALAB LABORATORIA

PAKIET BADAŃ MEDYCZNYCH MAXITEL I ALAB LABORATORIA

 

Zalety pakietów badań medycznych

Nie wszyscy pamiętamy o tym, że zdrowy styl życia to nie tylko aktywność fizyczna i zbilansowane odżywianie, ale i regularne badania profilaktyczne. Przy obecnym stanie medycyny większość schorzeń czy dolegliwości da się całkowicie wyleczyć lub znacząco zahamować ich rozwój. By było to możliwe ich zdiagnozowanie musi wydarzyć się odpowiednio wcześnie.

 • Podstawowe badania laboratoryjne powinien wykonywać każdy i to zanim poczuje ból czy dyskomfort wywołane chorobą. Tym bardziej, osoby powyżej 50 roku życia powinny zwrócić szczególną uwagę na regularne chodzenie na badania. Wraz z wiekiem wzrasta ryzyko m.in. takich schorzeń jak zaburzenia hormonalne, cukrzyca, osteoporoza czy choroby wątroby i nerek.
   
 • Jednak, wg danych GUS*, w 2016 roku tylko 46% Polaków wykonało przynajmniej jedno badanie profilaktyczne. Głównymi powodami unikania badań są brak czasu czy utrudniony dostęp do lekarza. Czasami też wolimy nie wiedzieć, co nam dolega. Z drugiej jednak strony odwlekanie wykonania badania potęguje w nas niepewność i związany z tym stres.
   
 • Niestety wydatki publiczne przeznaczane na profilaktykę oraz zdrowie publiczne w Polsce są jednymi z najniższych w Unii Europejskiej (nawet siedem razy niższe)**. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wykonywanie badań w niepaństwowych laboratoriach. Jak już w końcu dotrzemy do punktu pobrań, wówczas warto wykonać pełen pakiet badań. Przede wszystkim dlatego, że w wielu przypadkach dopiero kilka czynników pozwoli lekarzowi na trafniejszą diagnozę.  Często też zakup badań w pakiecie jest tańszy niż kupowanie każdego osobno. Wreszcie, oszczędzamy koszty oraz czas, które musielibyśmy przeznaczyć na wizytę lekarską kwalifikującą do badań.
   
 • Jeżeli nie wiesz jaki zestaw badań dobrać, aby zdiagnozować konkretne schorzenie skorzystaj z naszej rekomendacji gotowych pakietów. Powstają one w wyniku pracy i doświadczenia zespołu złożonego z lekarzy specjalistów oraz diagnostów laboratoryjnych.
   

Do końca czerwca mogą Państwo skorzystać z okazji jaką daje marka Maxitel. Na bardzo korzystnych warunkach można otrzymać voucher na jeden z ośmiu pakietów badań medycznych dostępnych w naszej ofercie.

Aby zapoznać się ze szczegółami zapraszamy na stronę dotyczącą promocji: https://maxitel.pl/promocja/