DO -20% NA WYBRANE PAKIETY I BADANIA SPRAWDŹ
Strona główna > Kwiecień miesiącem walki z alergią
KWIECIEŃ MIESIĄCEM WALKI Z ALERGIĄ

KWIECIEŃ MIESIĄCEM WALKI Z ALERGIĄ

 

W kwietniu zaczynają się alergie, dlatego w ramach akcji profilaktycznej, przygotowaliśmy dla naszych pacjentów – posiadaczy konta pacjenta i kodu rabatowego - specjalną zniżkę na pojedyncze alergeny i komponenty alergenów w wysokości 20%. ( Jeśli jeszcze nie wiecie jak wygenerować KOD RABATOWY – instrukcja w filmie https://www.alablaboratoria.pl/19630-twoj-indywidualny-kod-rabatowy).

Oferta jest ważna do 31.05.2018 roku i można ją zrealizować TYLKO w punktach pobrań.

Listę alergenów oraz komponentów, które można zrealizować ze zniżką znajdziecie w ulotce – zachęcamy do pobrania POBIERZ

 

Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z ofertą komponentów alergenów.

 

  1. Czym są komponenty alergenów ?

Każdy alergen składa się z różnych białek tzw. komponent alergenowych zdolnych do uczulania. Dzięki molekularnej diagnostyce alergii z użyciem komponentów

uzyskujemy informacje na temat uczulenia na konkretne białka, co pozwala na ustalenie indywidualnego profilu uczulenia.

 

  1. Kiedy pomocna jest diagnostyka z użyciem komponentów ?

 

  • jeśli chcemy wykluczyć reakcje krzyżowe

O alergii krzyżowej mówimy wtedy gdy u osoby uczulonej, występują objawy alergii w odpowiedzi na kontakt z min. dwoma pozornie różnymi alergenami, ale o podobnej

budowie strukturalnej. Praktycznie oznacza to, że osoba pierwotnie uczulona na lateks może mieć alergię na np. banana, kiwi, awokado.

 

  • przy dopasowywaniu diety do profilu uczulenia

Możemy lepiej dopasować zalecenia dietetyczne, uwzględniając właściwości poszczególnych białek w zależności od tego, czy są poddane obróbce termicznej, czy też spożywane są w formie surowej. Osoby uczulone na kazeinę (główny alergen mleka), nie będą w ogóle tolerowały produktów mlecznych, ponieważ jest ona odporna na działanie wysokich temperatur. Natomiast uczulenie na inne komponenty mleka (np. alfa-laktoalbuminę, beta-laktoglubulinę), które są wrażliwe na temperaturę, powoduje że mleko po obróbce termicznej prawdopodobnie będzie dobrze tolerowane.

Podobne zjawisko występuje w przypadku białek jaj – zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem na FB https://www.facebook.com/ALABlaboratoria/photos/a.392099850969693.1073741830.265615090284837/889858077860532/?type=3&theater

 

  • przy ocenie ryzyka wstrząsu anafilaktycznego

Obecność przeciwciał przeciwko przynajmniej jednemu spośród komponentów orzecha ziemnego: Ara h1, Ara h2, Ara h3 lub Ara h9 może wskazywać na ryzyko ciężkich reakcji ogólnoustrojowych. Na łagodniejszą postać alergii będą wskazywały przeciwciała przeciwko komponentowi Ara h8. Również pacjenci z obecnymi przeciwciałami IgE swoistymi dla Ara h8 mogą reagować krzyżowo na pyłki brzozy i pyłki drzew spokrewnionych z brzozą.

 

  • jeśli chcemy poddać się odczulaniu

W szczepionkach odczulających dominują tzw. komponenty główne. Jeżeli u pacjenta nie występują przeciwciała przeciwko tym komponentom skuteczność odczulania będzie niska.

 

  • przy monitorowaniu rozwoju tolerancji na poszczególne alergeny

Alergia na mleko u dzieci jest częstym problemem, ale równie często dzieci z niej „wyrastają”. Markerem nabywania tolerancji na mleko jest kazeina, w przypadku jaja kurzego – owomukoid. Okresowe oznaczanie poziomu p/c przeciwko kazeinie i ich sukcesywny spadek będzie informował o nabywaniu tolerancji na mleko.