KARIERA
KONTAKT
logo Grupy ALAB
PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO ZE SPÓKĄ SCOPE FLUIDICS S.A.

PODPISANIE LISTU INTENCYJNEGO ZE SPÓKĄ SCOPE FLUIDICS S.A.


Podpisanie listu intencyjnego Sp. z o.o. ALAB laboratoria ze spółką Scope Fluidics S.A.

 

  • Głównym przesłaniem laboratoriów medycznych z Grupy ALAB jest prowadzenie diagnostyki na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Dążymy do tego, aby wyniki wychodzące z pracowni były nie tylko wiarygodne, zgodne z aktualnymi zaleceniami i rekomendacjami, ale również docierały do naszych odbiorców w jak najszybszy sposób. Nie opieramy się wyłącznie na  informacjach podawanych nam z zewnątrz, ale sami chcemy mieć wpływ na oblicze współczesnej diagnostyki. Stworzyliśmy innowacyjne Centrum Badawczo Rozwojowe. Nasze wyniki, autoryzowane podpisem elektronicznym, docierają do klientów dzięki współtworzonemu przez nas systemowi informatycznemu. Na wynikach zaproponowaliśmy profesjonalne komentarze, do których można dotrzeć dzięki kodom QR.

    Myśląc o  dalszym udoskonalaniu narzędzi, które mogą pozytywnie wpłynąć dalszy rozwój proponowanej przez nas diagnostyki zakażeń oraz popierając polską myśl techniczną,  w dniu 16.01.2018r. Sp. z o.o. ALAB laboratoria podpisała list intencyjny z notowaną na NewConnect spółką biotechnologiczną Scope Fluidics S.A.

    Obecnie spółka Scope Fluidics S.A. pracuje nad dwoma projektami związanymi z diagnostyką medyczną. Jeden z projektów dotyczy identyfikacji drobnoustrojów w oparciu o reakcję PCR, drugi ma służyć określaniu lekowrażliwości drobnoustrojów na antybiotyki i chemioterapeutyki. Głównym założeniem twórców projektów jest usprawnienie diagnostyki poprzez rozszerzenie możliwości szybkiego identyfikowania drobnoustrojów szczególnie groźnych z epidemiologicznego  punktu widzenia  oraz precyzyjne określanie lekowrażliwości mikroorganizmów, zgodne z obowiązującymi rekomendacjami.

          Liczymy na to, że współpraca Sp. z o.o. ALAB laboratoria ze spółką Scope Fluidics S.A. będzie owocna i przyniesie w efekcie realne efekty w zakresie poprawy profilaktyki i leczenia chorób zakaźnych.


Zapraszamy do lektury: